Uczniowie na spotkaniu autorskim.

2022-11-05

W piątek, 4 listopada, uczniowie szkoły kolejny raz uczestniczyli w spotkaniu autorskim. Tym razem mieli okazję poznać autora poczytnych, zabawnych i tajemniczych książek dla dzieci i dorosłych. Marcin Kozioł swoje spotkania autorskie prowadzi w sposób bardzo profesjonalny, wykorzystując nowoczesne technologie i przedmioty, za pomocą których przemyca elementy nauki. 

Klasy I-III poznały Wombata Maksymiliana. To zwierzęcy bohater książek podróżniczych, które zawierają w sobie elementy interaktywne, inspirujące czytelników do dalszych edukacyjnych poszukiwań. Słuchając fascynującej opowieści pana Marcina, oglądając interaktywne filmy uczniowie dowiedzieli się sporo o życiu wombatów – tych stosunkowo mało znanych zwierząt. Autor opowiadał również o swoich podróżach oraz geografii i kulturze niezwykłego królestwa w Himalajach – Buthanu. To spotkanie bardzo angażowało uczniów, którzy uczestniczyli w żywej narracji, oglądali filmy, animacje i rozwiązywali zagadki.


Z kolei uczniowie klas IV i V dzięki spotkaniu z panem Marcinem mogli poznać serię „Detektywów na kółkach” i świetnie bawić się z Władcą Piorunów. Współczesna akcja powieści, której dotyczyły warsztaty, była okazją do poznania wielu naukowych ciekawostek. Była to swoista lekcja fizyki: jej uczestnicy poznali postać wynalazcy Nikoli Tesli, któremu zawdzięcza się m.in. rozpowszechnienie taniej energii elektrycznej. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali opowieści o powstaniu książki i jej bohaterze ale najwięcej frajdy sprawiło im doświadczenie naukowe. Każdy miał okazję zostać „władcą piorunów” podczas osobistego kontaktu z kulą plazmową Tesli. Jak widać ta część spotkania również upłynęła w otoczce edukacji i elementów interaktywnych. Zwieńczeniem spotkań z panem Marcinem Koziołem była możliwość zakupów książek, otrzymanie dedykacji oraz pamiątkowe zdjęcie z autorem. Spotkanie zostało zorganizowane dzięki środkom pozyskanym dla naszego Zespołu z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Gmina Pilchowice Ministerstwo Edukacji Narodowej Kuratorium Oświaty w Katowicach