Pomoc Psychologiczno-Pedagogiczna

 

Pedagog szkolny służy Państwu pomocą w kontakcie z Poradnią. Wiecęj informacji na temat związany z pomocą psychologiczno-pedagogiczną prosimy szukać również w zakładce PEDAGOG oraz na stronie internetowej PORADNI.


 

  

Zachęcamy Rodziców i Nauczycieli do zapoznania się z Poradnikiem "Klikam z głową" opracowanego przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. Znajdziecie w nim Państwo szereg informacji związanych z korzystaniem przez dzieci i młodzież z Internetu. Zawiera proste w przekazie, przydatne wskazówki, co robić, by bezpiecznie korzystać z tego narzędzia, jak unikać zagrożeń płynących z wirtualnego świata i jakie są konsekwencje prawne związane z niewłaściwym zachowaniem w Internecie. Dowiecie się z niego również, gdzie szukać pomocy w przypadku sytuacji kryzysowych.

 

 


 

Program profilaktyczny „Loguj z głową”

Nasza szkołą przystąpiła do ogólnopolskiego programu profilaktycznego  „Loguj się z głową przygotowany z inicjatywy Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Zdrowia. Jest odpowiedzią na zagrożenia wynikające z powszechnego korzystania z Internetu przez dzieci i młodzież.

 

 

Jego celem jest dostarczenie wiedzy, a także kształtowanie postaw, które sprzyjają bezpiecznemu korzystaniu z Internetu i mediów elektronicznych oraz chronią dzieci i młodzież przed e-uzależnieniami.

Więcej informacji pod linkiem LOGUJ Z GŁOWĄ


 

Poradnia online „Zawsze jest jakieś wyjście”

Zapraszamy uczniów oraz rodziców do korzystania w sytuacjach kryzysowych z pomocy Poradni online „Zawsze jest jakieś wyjście”. Poradnia łączy użytkowników poszukujących pomocy: psychologicznej, pedagogicznej, terapeutycznej ze specjalistami oraz instytucjami publicznymi, które taką pomoc zapewniają.

 

 

Umożliwia współpracę na rzecz pomocy dziecku i rodzinie przy wykorzystaniu dostępnych narzędzi informatycznych. Portal poradni online wykorzystuje najnowsze rozwiązania technologiczne zabezpieczające politykę prywatności. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej PORADNI.

 


 Zapraszamy Rodziców do lektury krótkiej broszury zamieszczającej informacje na temat Spektrum Autyzmu, która pomoże zrozumieć specyfikę funkcjonowania dziecka z tym zaburzeniem.

Broszura "Spektrum Autyzmu"


 


Drodzy Rodzice, Drodzy Uczniowie!

Podajemy informację, ze został uruchomiony całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania i czat internetowy. Przedsięwzięcie to ma na celu wspieranie dzieci i młodzież w obliczu kryzysu systemu psychologicznej opieki zdrowotnej.

 


Specjaliści z dziedziny pedagogiki i psychologii zwracają uwagę, na fakt, że w czasach pandemii młodzi ludzie przestają sobie radzić z izolacją oraz z problemami nauki zdalnej. Dlatego bądźmy czujni, obserwujmy nasze pociechy i wspierajmy je. Więcej informacji na stronie: Startuje całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania i czat internetowy

Gmina Pilchowice Ministerstwo Edukacji Narodowej Kuratorium Oświaty w Katowicach