Dzień Przedszkolaka

2019-10-06

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

Dzień Przedszkolaka
„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"
Tradycyjnie już Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka obchodzony jest 20 września, jednak z uwagi na akcję Sprzątania Świata, która nałożyła się w kalendarzu na to święto, nasze przedszkolaki celebrowały swój wielki dzień z lekkim opóźnieniem, mianowicie w poniedziałek, 23 września. Z opóźnieniem ale równie uroczyście i wesoło.
W tym dniu sale przedszkolne zamieniły się w bajkowe krainy. Ponieważ połączyliśmy Dzień Przedszkolaka z Dniem Postaci z Bajek, który również wypada w podobnym czasie, dzieci dostały zadanie przeobrażenia się w postać ze świata baśni i bajek. Wśród dziewcząt dominowały księżniczki i królewny, a wśród chłopaków Supermeni i Marschalle. Nie zabrakło również innych kolorowych bohaterów z kreskówek i książeczek dla najmłodszych.
Po śniadaniu spotkaliśmy się wszyscy w sali Smerfów. Pani Justynka przygotowała dla dzieci „Bajkowy Quiz”. Zadaniem naszych milusińskich było odgadnięcie po opisie lub zagadce jaka postać znajduje się na kolejnym slajdzie prezentacji. Oprócz tego dzieci bawiły się przy muzyce, naśladując wygibasy i tańce-połamańce. Najwięcej radości wzbudził jednak taniec z kartkami o wdzięcznej nazwie „Clap - clap song”.
Na koniec przedszkolaki otrzymały zadania i niespodzianki. Zadaniem dla każdej grupy jest wykonanie plakatu promującego ekologię. Termin oddania gotowego plakatu to 15 października. Obiecujemy, że efekty zaprezentujemy wszystkim w przedszkolu. Niespodziankami były słodkości oraz kolorowanki związane z Dniem Przedszkolaka.
Zwieńczeniem tego miłego dnia był barwny korowód Bajkowych Postaci, który przemaszerował ulicami Wilczy.

Gmina Pilchowice Ministerstwo Edukacji Narodowej Kuratorium Oświaty w Katowicach