Akcja „Pod biało-czerwoną”

Serdecznie zapraszamy do włączenia się do projektu „Pod biało-czerwoną”, realizowanego pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.
> Zakup masztów i flag dla każdej z gmin
> Inicjatywa zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Przedsięwzięcie ma na celu połączenie Polaków pod flagą państwową, a także godne uczczenie pamięci o bohaterach Bitwy Warszawskiej w 1920 roku – w szczególności wśród młodego pokolenia. Zachęcamy do tego, aby również Państwa szkoła stała się częścią tego wielkiego historycznego przedsięwzięcia.
> W jaki sposób wziąć udział w projekcie?

> Aby spełnić założenia projektu, wystarczy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online

> Informacja na ten temat znajduje się pod linkiemhttps://bialoczerwona.www.gov.pl/. Każdy mieszkaniec danej gminy może oddać jeden głos poparcia na swoją gminę. W najbliższych dniach dostępna będzie również interaktywna mapa, za pomocą której można na bieżąco sprawdzać liczbę głosów.

Nasza szkoła oraz przedszkole po raz drugi włącza się do akcji " Światełko dla Lwowa" fundacji "Pomaganie łączy ludzi".  (znicze można przynosIć do przedszkola do 15.10.2020r.)

Zbliża się święto tych wszystkich, którzy już odeszli – Dzień Wszystkich Świętych. W ten szczególny dzień nie powinno zabraknąć światełka na żadnym polskim grobie. Choć Poza obecnymi granicami Rzeczypospolitej jest ich bardzo dużo i wiemy że jest to kropla w morzu potrzeb, to nie możemy się poddawać. Fundacja już po raz piąty organizuje akcję „Światełko dla Lwowa” Sytuacja przed każdym wyjazdem była zawsze niepewna, nie byliśmy nigdy do końca przekonani że uda nam się przekroczyć szczęśliwie granicę, jednak w obecnym czasie pandemii akcja ta jest szczególnym wyzwaniem. Tak jak co roku chcemy zawieźć znicze na stary polski cmentarz w Mościskach, gdzie są groby żołnierzy polskich ekshumowanych z okolic Lwowa, którzy zginęli idąc na odsiecz miastu w1939 roku, będziemy też chcieli pojechać ze zniczami na cmentarz Janowski, cmentarz Łyczakowski i cmentarz Obrońców Lwowa.

Źródło:www.pomaganielaczyludzi.pl

Prosimy wszystkich dla których pamięć o Polskich Kresach i ich mieszkańcach jest ważna, którzy pamiętają o najwierniejszym z polskich miast o wsparcie naszej akcji.

Nr konta: Bank Spółdzielczy w Sośnicowicach
24 8460 0008 2001 0004 1957 0001

UWAGA! TERMIN UBEZPIECZENIA PRZEDŁUŻONY DO 2.10.2020r.

W załącznikach informacje dotyczące ubezpieczenia dziecka - wyboru składki oraz wariantu.

pdf
592250

Procedury oraz wytyczne przeciwepidemiczne w zakresie funkcjonowania Przedszkola w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wilczy obowiązująceod dnia: 1.09.2020 r.

 

docx
34296
Szanowni Rodzice
W załączeniu przesyłamy deklarację na nowy rok szkolny 2020/2021.
Prosimy o wypełnienie zgodnie z tym co zostało złożone w deklaracji lub
wniosku podczas rekrutacji do przedszkola.
Wypełnioną deklarację prosimy przynieść na spotkanie z Dyrektorem dnia
31.08.2020 r.
docx
20157

UWAGA NABÓR WAKACYJNY - PROSIMY O ZAPOZNANIE SIĘ Z ZAŁĄCZNIKAMI 

docx
37722

Procedury oraz wytyczne przeciwepidemiczne - prosimy o zapoznanie się z załącznikami 

docx
36253

Informacji o rekrutacji uzupełniającej do przedszkoli w Gminie Pilchowice

pdf
234479

Prosimy o zapoznanie się z listą kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do Publiczngeo Przedszkola w Wilczy na rok szkolny 2020/2021

docx
1555127

Nabory do przedszkola i klasy I szkoły podstawowej przedłużone do dnia
26.03.2020 godziny 15:00

Zachęcamy do składania wniosków w formie elektronicznej ( w formie skanu dokumentów)

Szanowni Rodzice!

 

Zgodnie z decyzją Prezesa Rady Ministrów, w ramach działań profilaktycznych, związanych z koronawirusem, zawiesza się funkcjonowanie Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Wilczy. W dniach 12-13.03. odbywają się tylko i wyłącznie zajęcia opiekuńcze (w przedszkolu i świetlicy szkolnej).
Apelujemy do rodziców, by korzystali z tej opieki wyłącznie w sytuacjach wyjątkowych. 
Od 16.03 do 25.03 szkoła i przedszkole są zamknięte.

docx
159428
Gmina Pilchowice Ministerstwo Edukacji Narodowej Kuratorium Oświaty w Katowicach