Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

2020-03-03

Etap gminny


24 uczniów reprezentujących szkoły w gminie Pilchowice walczyło o miano najlepszych w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej na etapie gminnym, który jest przepustką do zmagań na poziomie powiatowym i wojewódzkim.

 

Konkurs  "Młodzież zapobiega pożarom" odbył się 2 marca o godzinie 9 00 , a organizatorem był Zespół Szkolno Przedszkolny w Wilczy. Do naszej placówki przyjechali reprezentanci trzech szkół z gminy Pilchowice wraz ze swomi opiekunami. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test z wiedzy pożarniczej w dwóch kategoriach wiekowych.:

  • Grupa młodsza (klasy I - IV)
  • Grupa starsza (klasy V - VIII)

Jak co roku, Urząd Gminy w Pilchowicach ufundował atrakcyjne nagrody (drony, wysokiej jakości słuchawki, bezprzewodowe głośnik, plecaki, gry planszowe) za zajęcie pierwszych trzech miejsc. W tegorocznym konkursie miejsca I w obu kategoriach zdobyły uczennice z ZSP w Żernicy, natomiast miejsca II również w obu kategoriach zdobyli uczniowie z ZSP w Stanicy. Spośród reprezentantów naszej szkoły, uczeń klasy II Kamil Cichoń zajął III miejsce. Nagrody i dyplomy za uczestnictwo w konkursie wręczył Wójt Gminy Pilchowice - pan Maciej Gogulla. A nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwał Komendant Gminny ZOSP RP pan Artur Lebda.

Wszystkim uczestnikom składamy gratulacje i życzymy powodzenia w konkursie na etapie powiatowym.

Gmina Pilchowice Ministerstwo Edukacji Narodowej Kuratorium Oświaty w Katowicach