Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

2021-10-04

1 października  obchodziliśmy w naszej szkole już po raz drugi Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, w którą zaangażowało się ponad 5200 szkół. W tym dniu ludzie z całego świata uświadamiają innym iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym, udowadniają, że można uczyć się jej z przyjemnością, a jej znajomość owocuje.

W naszej szkole przygotowania do tej akcji miały miejsce już kilka dni wcześniej. Na krótko przed finałem nauczycielki matematyki przeprowadziły w klasach eliminacje. Do finału zakwalifikowało się 5 zawodników z klas IV – VIII.  W dniu święta uczniowie zmierzyli się z łamigłówkami matematycznymi, quizami i grami na tablecie, które cieszyły się sporym zainteresowaniem. Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, wspólna zabawa zachęciła ich do dalszej nauki, a matematyczne święto na długo zostanie w ich pamięci. Gratulujemy wszystkim „Ekspertom Tabliczki Mnożenia”, a dla zwycięzców przygotowano dyplomy
i nagrody rzeczowe ufundowane przez radę Rodziców. Miejmy nadzieję, że to matematyczne święto, wejdzie na stałe do naszego szkolnego kalendarza.

 

 

Gmina Pilchowice Ministerstwo Edukacji Narodowej Kuratorium Oświaty w Katowicach