Mikołajki z Samorządem Uczniowskim

2020-12-06

Dziś  - 6 grudnia. Ten dzień zawsze dobrze nam się kojarzy, a to za sprawą świętego Mikołaja. Jest to jeden z naszych ulubionych bohaterów. Najczęściej utożsamiamy go ze  staruszkiem w czerwonym stroju z workiem prezentów – niczym z reklamy Cola – Coli. Warto jednak poznać prawdziwą historię świętego Mikołaja – biskupa z Mirry, który pomagał biednym i potrzebującym. Nie wyglądał jak współczesny Mikołaj, ale tak samo jak on, dbał o wszystkie dzieci. Zachęcamy naszych najmłodszych kolegów i koleżanki  do obejrzenia krótkiego filmiku, który łączy historię biskupa z Mirry ze współczesnym wizerunkiem świętego Mikołaja

Film o Świętym Mikołaju

 

Celebrowanie Mikołajek polega między innymi na wzajemnym wręczaniu sobie drobnych upominków. Ze względu na pandemię Samorząd Uczniowski szkolne obchody tego sympatycznego święta przeniósł  do sieci. Obdarowywanie kolegów i koleżanek prezentami może być trudne, ale czy niemożliwe?

Drodzy koledzy i koleżanki mamy dla Was kilka niespodzianek. Oto one:

  • W poniedziałek każdy kto założy czapkę  Mikołaja i załączy kamerkę podczas lekcji online bedzie zwolniony z pytania
  • Dla wszystkich lubiących świetną zabawę przygotowaliśmy mikołajkowy Escape Room. Jeśli chcesz  pobawić się w detektywa i poszukać przepisu na magiczne ciasteczka pani Mikołajowej  kliknij poniżej:

                                                                                „Zagubiony przepis”

 

  • Dla chętnych mamy quiz o Św. Mikołaju, który będzie aktywny tylko do poniedziałku (do godz 22). Osoby z największą ilością punktów otrzymają od nas BON PODARUNKOWY (na dodatkowy 1pkt na sprawdzianie). Pamiętajcie tylko, że logując się  do quizu wpisujecie klasę i swój numer z dziennika ( np. klasa 5a, 13)

 

QUIZ DLA KLAS  I- III

QUIZ DLA KLAS IV - VIII

 

Powodzenia w rozwiązywaniu detektywistycznych zagadek i quizów. A do zwyciązców wyślemy BONY przez aplikację TEAMS.

 

 

Gmina Pilchowice Ministerstwo Edukacji Narodowej Kuratorium Oświaty w Katowicach