Nakręć się na pomaganie.

2020-12-07

Akcja szkolnego wolontariatu

... szkolnym wolontariatem " Złote serca". Zbierać nakrętki czy nie zawracać sobie tym głowy? Wielu z nas zadaje sobie to pytanie. Odpowiedź brzmi: zbierać! Są małe, ale to w ich liczbie leży siła i realna pomoc dla wielu potrzebujących. Wyjaśniamy, jak i co zbierać, aby skutecznie pomagać.

Dlaczego akurat zakrętki?

Zakrętki, zwane też nakrętkami, zajmują mało miejsca i przy dużych, zorganizowanych zbiórkach łatwiej mniejszym kosztem je magazynować.

Jakie zakrętki zbierać?

Wszystkie te, które są plastikowe. ważne aby były przez nas oczyszczone i pozbawione tekturowych, plastikowych czy metalowych elementów – niektóre zakrętki je posiadają, np. te od ketchupu czy po kawie w słoiku. Metal może się znajdować także w zakrętkach płynów do spryskiwania. Nakrętki nie mogą mieć też etykiet, cen. Zbieramy zatem zakrętki z plastikowych butelek, zakrętki po nabiale czy soku w kartonie, różnego rodzaju nakrętki po kosmetykach, płynach do prania, płukania czy innych środkach czyszczących. Nadają się także pojemniki po Kinder Niespodziankach czy plastikowe dozowniki.

                                                                                                       ZACHĘCAMY DO ZBIÓRKI

                               WOLNOTARIAT SZKOLNY  “ZŁOTE SERCA” :-)

Gmina Pilchowice Ministerstwo Edukacji Narodowej Kuratorium Oświaty w Katowicach