Program socjoterapeutyczny dla uczniów klas I-III.

2021-03-25

Centrum Terapii Systemowej i Pomocy Psychologicznej DIADA w Gliwicach

Problemy współczesnego świata powodują, że dzieci i młodzież mają coraz więcej problemów w odnalezieniu się w otaczającej rzeczywistości. Sytuację dodatkowo komplikuje nauczanie zdalne. Brak kontaktów z rówieśnikami, izolacja domowa wszystko to może przekładać się na występowanie różnych problemów społecznych, psychicznych i wychowawczych.

 

W naszej placówce, dzięki inicjatywie i dofinansowaniu Urzędu Gminy w Pilchowicach, odbywają się zajęcia pod nazwą Świetlicy opiekuńczo-wychowawczej”, w której realizowany jest program socjoterapeutyczny dla uczniów klas I-III. Zajęcia prowadzone przez specjalistów psychologów z Centrum Terapii Systemowej i Pomocy Psychologicznej DIADA w Gliwicach.

Centrum Terapii Systemowej i Pomocy Psychologicznej DIADA w Gliwicach zaprasza również do kontaktu Rodziców, którzy zauważają jakiekolwiek problemy z funkcjonowaniem u swoich dzieci. Placówka realizuje porady psychologiczne, diagnostyczne, sesje terapii indywidualnej i grupowej, sesje wsparcia psychospołecznego a także wizyty środowiskowe oraz terapię rodzinną. Obecnie trwa nabór do grup terapeutycznych dziecięcych i młodzieżowych. Zapraszamy więc do korzystania z usług DIADY, która realizuje pomoc również w czasie zagrożenia epidemiologicznego. Więcej informacji znajdziecie Państwo na plakacie.

Gmina Pilchowice Ministerstwo Edukacji Narodowej Kuratorium Oświaty w Katowicach