2021-04-10

WYNIKI KONKURSU

 

 

 

Mleczna, gorzka, deserowa, biała – jednym słowem czekolada – obchodzi 7 lipca swoje święto. Na ten dzień przypada Światowy Dzień Czekolady, ale w Polsce czekolada ma swoje święto  12 kwietnia.

 

Statystyczny Polak zjada w ciągu roku nawet do 6,3 kg tego słodkiego, kakaowego wyrobu. Sporządzana z miazgi kakaowej, tłuszczu kakaowego lub innego tłuszczu roślinnego, środka słodzącego i innych dodatków, m.in. z mleka, cieszy się od lat niesłabnąca popularnością. Każdy więc z pewnością jej próbował i ma do niej słabość. Samorząd Uczniowski z racji tego słodkiego dnia przygotował prezentację dotyczącą czekolady :

"10 ciekawostek na temat czekolady"

 

Oprócz tego zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w konkursie na najlepszy deser czekoladowy. Szczegóły na poniższym plakacie. Nagroda gwarantowana! Czekamy na wasze zdjęcia.

 

Podsumowanie konkursu:

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przesłanie zdjęć z deserem czekoladowym. Jury miało naprawdę trudny wybór. Ostatecznia zdecydowano, że nagroda główna trafi do uczennicy klasy IV Marzeny Walla lecz  pozostali uczestnicy również otrzymają upominek. (Odbiór nagród po powrocie do szkoły).

 

Gmina Pilchowice Ministerstwo Edukacji Narodowej Kuratorium Oświaty w Katowicach