Dzień Głośnego Czytania

2021-09-29

29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Dzień ten został ustanowiony w 2001 roku
z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Jego celem jest promocja lektury i głośnego czytania. Zachęceni przez inicjatorkę akcji w naszej szkole, p. Beatę Golę, uczniowie i nauczyciele również włączyli się do obchodów tego sympatycznego dnia.

Klasy I w bibliotece szkolnej wysłuchały przeczytanej przez wychowawczynię książki Ireny Landau  „Zuzia i piesek  w kratkę”. Klasa II na lekturę do głośnego wybrała książkę Wandy Chotomskiej „Pięciopsiaczki” , a  uczniowie klasy IIIa książkę z serii Biuro Detektywistyczne Lassego  i  Mai „Tajemnica szkoły” Martina Widmark,  którą przeczytała im w tym dniu pani pedagog,  Iwona Pietrucha. Chętni trzecioklasiści zaprezentowali także fragmenty swoich ulubionych lektur. Wychowawczyni klasy  III b wybrała  do wspólnego czytania „Tajemnicę meczu”, a uczniowie prezentowali swoje ulubione książki z dziedziny motoryzacji i podróżnicze.
Również starsi uczniowie włączyli się do akcji. Klasa VIII wybrała sobie fragmenty książki „Baśniobór”, kl. VII
„Stowarzyszenie umarłych poetów” , a czwarto- i piątoklasiści wyruszyli  w literacką podróż z Nelą podróżniczką , na koło podbiegunowe.

Nie ulega wątpliwości, że akcja  przypadła do gustu całej społeczności szkolnej, a zaangażowanie wszystkich uczestników sprawiło wszystkim ogromną przyjemność . Bez wątpienia Dzień Głośnego Czytania na stałe wpiszemy do naszego szkolnego kalendarza.

Gmina Pilchowice Ministerstwo Edukacji Narodowej Kuratorium Oświaty w Katowicach