Wycieczka do firmy Nica Trans

2021-10-13

12 października uczniowie klasy III a i III b zostali zaproszeni do firmy, którego właścicielami są rodzice jednego
z uczniów. Nica Trans to przede wszystkim transport i spedycja. Uczniowie poznali pracę kierowcy, mechanika, specjalisty do spraw transportu, księgowego. Każdego dnia kierowcy tej firmy przemierzają tysiące kilometrów wyjątkowymi ciężarówkami.

Na początku zwiedzania firmy dzieci oglądały warsztat mechaniczny – poznały pracę mechanika. Obejrzały
w warsztacie załadowaną naczepę pełną nutelli, batonów snickersów  i innych słodkości. Następnie udali się do biur, gdzie najciekawsze było oglądanie na komputerze miejsc, w których obecnie znajdują się ciężarówki. Nie zabrakło poczęstunku w sali konferencyjne firmy. Następnie udaliśmy się na plac, aby każdy mógł być pasażerem dużego tira. Przejażdżka okazała się największą atrakcją dnia.

Kolejną firmą, którą zwiedzaliśmy tego dnia była firma UNISTAR – producent maszyn, urządzeń przemysłowych oraz producent pianki PE. Na początku zwiedzania każdy otrzymał specjalne okulary oraz szkiełka ochronne. Oglądając różne maszyny, proces spawania oraz produkcję styropianu uczniowie od początku do końca byli bardzo zainteresowani i zaciekawieni. Zadawali również mnóstwo pytań.

Bardzo dziękujemy Państwu Dominice i Piotrowi Konwerskim. Ta wycieczka na długo pozostanie w pamięci uczniów.

Gmina Pilchowice Ministerstwo Edukacji Narodowej Kuratorium Oświaty w Katowicach