Dzieci uczą rodziców

 

   

„Dzieci uczą rodziców”

 

Uczniowie klas I-III w roku szkolnym 2019/2020 biorą udział w ogólnopolskiej akcji objętej honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej pn. „Dzieci uczą rodziców”. Celem akcji jest wsparcie procesu edukacji najmłodszych, a także zachęcenie ich do rozmowy z rodzicami na tematy będące przedmiotem lekcji przeprowadzonych podczas akcji „Dzieci uczą rodziców”

 

 

W ramach projektu realizowane będą raz w miesiącu tematy związane z bezpieczeństwem w szkole, na drodze, podczas zimowego i letniego wypoczynku, w internecie, ekologią, historią, sportem i promocją zdrowego trybu życia oraz astronomią. Każda lekcja będzie składała się z dwóch części:

  • w pierwszej nauczyciele wykorzystując otrzymane materiały i własną wiedzę wprowadzą dzieci w tematykę zajęć.
  • w drugiej dzieci będą miały do wykonania zadanie przygotowane przez organizatora. Czasami będzie to pokolorowanie obrazka, łamigłówka czy rebus. Następnie zabiorą obrazek do domu i pokazując rodzicom, zachęcą ich do rozmowy na temat poruszony podczas lekcji w ramach akcji ”Dzieci uczą rodziców”.


Zachęcamy Rodziców do włączenia się w działania w ramach akcji i wspieranie swoich dzieci podczas wykonywania zadań domowych związanych z tym projektem!

 


 


"Twoja ulubiona opowieść biblijna"
- to wyjątkowy ogólnopolski konkurs plastyczny dla dzieci w wieku 4-13 lat, Zadaniem czekającym na uczestników konkursu jest przygotowanie dowolną techniką pracy plastycznej obrazującej ulubioną scenę ze Starego lub Nowego Testamentu. Konkurs łączy w sobie cechy konkursu plastycznego z propagowaniem wiedzy o Piśmie Świętym. Z każdym rokiem konkurs cieszy się większym zainteresowaniem, co przekłada się na tysiące prac, które każdego roku zgłaszane są do udziału w konkursie. W 2019 roku patronat honorowy nad konkursem objął Biskup Antoni Długosz. Zwieńczeniem konkursu będzie wydanie kalendarza "Twoja ulubiona opowieść biblijna" na 2021, w którym zamieszczonych zostanie 12 nagrodzonych prac (4 z każdej kategorii wiekowej). Dochód ze sprzedaży kalendarza zostanie przeznaczony na realizację prorodzinnych inicjatyw społecznych.

 

Zgłoszona praca musi być wykonana na papierze w formacie A4, w orientacji poziomej. Prace konkursowe należy przesyłać do 31 maja 2020r. na adres:

 

Centrum Rozwoju Lokalnego,
ul. Zaparkowa 23,
42-400 Zawiercie 

 

REGULAMIN i FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY dotępny TUTAJ

 


 

Dzieci się uczą i młodzież się uczy. Rodzicu, i Ty poświęć trochę czasu na naukę, Wychowanie dzieci nie jest proste, ale mamy 10 wskazówek, które Ci pomogą. Centrum Rozwoju Lokalnego - organizator ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" kontynuując swoją misję wspierania edukacji najmłodszych, a także wsparcia rodziców w procesie wychowania swoich pociech, przygotowało kolejny materiał wideo z poradami. Film "Wychowanie dzieci – 10 porad psychologa" to materiał, który podejmuje 10 bardzo ważnych kwestii dotyczących wychowania dzieci.  W roli przewodnika psycholog mgr Beata Liwowska.

 

 

Korzystając z okazji przypominamy, że na stronie internetowej Centrum Rozwoju Lokalnego do pobrania są darmowe materiały do nauki w domu. Nowe materiały będą się ukazywać w każdą środę i każdy piątek aż do czasu, gdy szkoły i przedszkola wznowią funkcjonowanie


 

W ramach programu "Dzieci Uczą Rodziców" mamy dla Państwa kilka cennych rad i wskazówek jak bezpiecznie spędzać czas wolny. Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmiku:


 

W ramach programu "Dzieci Uczą Rodziców" uczniowie klas I-III biorą udział w różnych akcjach. Za czynny udział otrzymujemy  PODZIĘKOWANIA: 

Gmina Pilchowice Ministerstwo Edukacji Narodowej Kuratorium Oświaty w Katowicach