Dzieci uczą rodziców

 

   

„Dzieci uczą rodziców”

 

Uczniowie klas I-III w roku szkolnym 2020/2021 biorą udział w ogólnopolskiej akcji objętej honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej pn. „Dzieci uczą rodziców”. Celem akcji jest wsparcie procesu edukacji najmłodszych, a także zachęcenie ich do rozmowy z rodzicami na tematy będące przedmiotem lekcji przeprowadzonych podczas akcji „Dzieci uczą rodziców”

 

 

W ramach projektu realizowane będą raz w miesiącu tematy związane z bezpieczeństwem w szkole, na drodze, podczas zimowego i letniego wypoczynku, w internecie, ekologią, historią, sportem i promocją zdrowego trybu życia oraz astronomią. Każda lekcja będzie składała się z dwóch części:

  • w pierwszej nauczyciele wykorzystując otrzymane materiały i własną wiedzę wprowadzą dzieci w tematykę zajęć.
  • w drugiej dzieci będą miały do wykonania zadanie przygotowane przez organizatora. Czasami będzie to pokolorowanie obrazka, łamigłówka czy rebus. Następnie zabiorą obrazek do domu i pokazując rodzicom, zachęcą ich do rozmowy na temat poruszony podczas lekcji w ramach akcji ”Dzieci uczą rodziców”.


Zachęcamy Rodziców do włączenia się w działania w ramach akcji i wspieranie swoich dzieci podczas wykonywania zadań domowych związanych z tym projektem!

 

 

Z regulaminem  tej akcji można zapoznać się TUTAJ

Gmina Pilchowice Ministerstwo Edukacji Narodowej Kuratorium Oświaty w Katowicach