Polsko - Norweska Przyjaźń

2020-12-18

Projekt eTwinning

Od października nasza szkoła, a dokładnie klasa VIII, w ramach Programu eTwinning, pod czujnym okiem pani Magdy Żyły, współpracuje ze szkołą w Norwegii . Chcielibyśmy pokazać Wam,  jak wygląda szkoła, z którą się przyjaźnimy:

Mamy 17 norweskich przyjaciół.  Uczniowie sami wybierali sobie osobę, z którą będą korespondować. Nie widząc naszych norweskich partnerów,  wybrali imiona, które im się najbardziej podobały, były to czasami bardzo nietypowe imiona … Musawer, Warfa czy Inger! Na początku nagrywaliśmy filmiki, w których opowiadaliśmy o sobie. Przedstawiliśmy również Wilczę i okolicę wraz z charakterystycznymi punktami. Wymieniamy się spostrzeżeniami na temat ochrony środowiska. Tematy, które poruszaliśmy to między innymi: jak zmienia się klimat w Polsce?  Jakie kroki podejmujemy aby zapobiec niszczeniu środowiska?  Dzielimy się pomysłami jak pomagamy i co my jako nastolatkowie możemy zrobić, by powietrze było czyste i  jakie mamy pomysły, aby być bardziej EKO.

Na święta przygotowaliśmy dla naszych przyjaciół słownik świąteczny, w których uczyliśmy ich wymawiać nasze świąteczne słowa. W tym roku przygotowaliśmy kartki w wersji elektronicznej – choć mamy nadzieję, że wyślemy też do nich tradycyjne listy - będzie to wspaniała pamiątka. Z okazji Bożego Narodzenia wymieniliśmy się  listami o tradycjach i zwyczajach świątecznych. Nasz projekt opiera się w dużej mierze na pisaniu listów, ósmoklasiści ćwiczą pisanie w języku angielskim i chyba dobrze się przy tym bawią. W galerii możecie zobaczyć, o czym piszą nasi przyjaciele do naszych ósmoklasistów. A dodatkowo na naszym PADLECIE relacjonujemy naszą współpracę.

Gmina Pilchowice Ministerstwo Edukacji Narodowej Kuratorium Oświaty w Katowicach