Pożegnanie klasy VIII. Rozdanie świadectw.

2020-07-02

W piątkowy poranek zakończyliśmy kolejny niezwykle wymagający rok szkolny. Ze łzą w oku obserwowaliśmy naszych ósmoklasistów, którzy odbierali swoje  świadectwa ukończenia szkoły podstawowej. Pan Dyrektor nagrodził uczniów wyróżniających się w nauce. W klasie ósmej było aż 8 świadectw z wyróżnieniem. Również rodzice tych uczniów otrzymali listy gratulacyjne za włożony wysiłek w rozwój swoich dzieci. 

W tym roku szkolnym została po raz kolejny wręczona nagroda PRIMUS INTER PARES.  PRIMUS INTER PARES to znaczy najlepszy z najlepszych. Nagrodę tę zdobyła Alicja Wymysło,  która przez całe 8 lat aktywnie uczestniczyła w życiu szkoły, brała udział w niezliczonej liczbie konkursów, zawsze zdobywając wysokie miejsca oraz wielokrotnie otrzymywała stypendia Wójta Gminy Pilchowice.

Szczególne podziękowania adresowane były również do wszystkich tych ósmoklasistów, którzy aktywnie brali udział w pracach Samorządu Uczniowskiego oraz szkolnego wolontariatu "Złote Serca". Uczniowie otrzymali dyplomy i drobne upominki. W naszej szkole mieliśmy mnóstwo sportowców, którzy zawsze godnie i z chęcią nas reprezentowali. Ich również postanowiliśmy nagrodzić.  

Następnie przystąpiliśmy do podziękowań rodzicom, którzy bardzo aktywnie włączali się w życie szkoły, służąc radą i pomocą.  Dziękujemy Pani Agnieszce Rozpędowskiej, Iwonie Frączek, Iwonie Paluch, Kornelii Binko, Magdalenie Mączka, Kornelii Folgier oraz Państwu Michalinie i Robertowi Floriańczyk.

Na zakończenie cała klasa podziękowała za wspólnie spędzone lata, a wychowawczyni Magdalena Żyła pożegnała uczniów słowami:

„Moi drodzy choć spędziliśmy niewiele ze sobą czasu to mam nadzieję, że nie był to czas bezowocny i dobrze zapamiętacie mnie jako wychowawczynię. Przed Wami nowa podróż nowe wyzwania i nowi ludzie. Pomimo, że Wasz pociąg zatrzymał się na stacji „ koniec szkoły podstawowej” i za chwile z niego wysiądą nauczyciele i koledzy to wy pojedziecie dalej. Nie martwicie się do Waszego pociągu wsiądą nowe koleżanki i nauczyciele. Choć wasza podróż będzie pełnia szczęścia to będzie też pełna smutku i rozczarowań. Pamiętajcie, że sukces waszej podróży leży w dobrych stosunkach z wszystkimi pasażerami, ponieważ najważniejszą rzeczą w życiu są dobre relacje, o które musimy ciągle dbać i pielęgnować. Życzę Wam powodzenia".

Gmina Pilchowice Ministerstwo Edukacji Narodowej Kuratorium Oświaty w Katowicach