Światełko dla Lwowa 2020

2020-09-25

„Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości,
ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości
ani prawa do przyszłości.”

 

Zbliża się święto tych wszystkich, którzy już odeszli – Dzień Wszystkich Świętych. W ten szczególny dzień nie powinno zabraknąć światełka na żadnym polskim grobie. Choć Poza obecnymi granicami Rzeczypospolitej jest ich bardzo dużo i wiemy że jest to kropla w morzu potrzeb, to nie możemy się poddawać. Fundacja już po raz piąty organizuje akcję „Światełko dla Lwowa” Sytuacja przed każdym wyjazdem była zawsze niepewna, nie byliśmy nigdy do końca przekonani że uda nam się przekroczyć szczęśliwie granicę, jednak w obecnym czasie pandemii akcja ta jest szczególnym wyzwaniem. Tak jak co roku chcemy zawieźć znicze na stary polski cmentarz w Mościskach, gdzie są groby żołnierzy polskich ekshumowanych z okolic Lwowa, którzy zginęli idąc na odsiecz miastu w1939 roku, będziemy też chcieli pojechać ze zniczami na cmentarz Janowski, cmentarz Łyczakowski i cmentarz Obrońców Lwowa.

Źródło:www.pomaganielaczyludzi.pl

Prosimy wszystkich dla których pamięć o Polskich Kresach i ich mieszkańcach jest ważna, którzy pamiętają o najwierniejszym z polskich miast o wsparcie naszej akcji.

Nr konta: Bank Spółdzielczy w Sośnicowicach
24 8460 0008 2001 0004 1957 0001

Wolontariat naszej szkoły po raz drugi włącza się do akcji 
" Światełko dla Lwowa" fundacji "Pomaganie łączy ludzi" .
Znicze można wkładać do specjalnie przygotowanego pudełka na korytarzu szkolnym przy głównym wejściu do szkoły.

 


Podsumowanie akcji

 

W tegorocznej edycji  akcji  "Światełko dla Lwowa"nasza szkoła zebrała 96 zniczy. Niestety z powodu pandemii przekazanie ich jest na chwilę obecną niemożliwe. Mamy nadzieję, że ta trudna dla wszystkich sytuacja w kraju zmieni się i będziemy mogli przesłać zebrane przez wolontariat znicze. Dziękujemy wszystkim za pamięć.

 

Wolontariat szkolny 

Gmina Pilchowice Ministerstwo Edukacji Narodowej Kuratorium Oświaty w Katowicach