Szkolne Lego Masters - WYNIKI

2022-01-29

LEGO to znana na całym świecie seria niesamowicie pobudzających kreatywność klocków. W tym roku Lego obchodzi swoje 90 urodziny. Ta duńska firma została założona w roku 1932, jednak wówczas zajmowała się produkcją klocków drewnianych. Przełom nastąpił w latach czterdziestych, kiedy po raz pierwszy do produkcji zabawek zdecydowano się wykorzystać plastik. Co roku na świecie sprzedawanych jest 75 miliardów plastikowych klocków tej marki. Stały się one jedną z najbardziej kultowych zabawek w historii. Powstają z nich konstrukcje mierzące po kilkanaście metrów wysokości, pojazdy zdolne do poruszania się, a zestawy sprzed kilku i kilkunastu lat mają nie tylko wartość sentymentalną, ale i wymierną na rynku. A oto kilka ciekawostek na temat tych plastikowych klocków:

  • pierwszych w historii klocków Lego nie dało się ze sobą trwale łączyć

  • pierwsze minifigurki Lego nie miały rąk, a prace nad tym trwały trzy lata

  • najwyższa na świecie konstrukcja z klocków Lego ma 17 metrów wysokości

  • najszybsza konstrukcja z klocków Lego porusza się z prędkością 20 km/h

W ostatnich latach popularnością cieszy się program o nazwie Lego Masters. Stąd też jako Samorząd Uczniowski postanowiliśmy zorganizować szkolny konkurs na najlepszą budowlę z klocków Lego. Niestety pandemia trochę pokrzyżowała nam plany i musieliśmy zmienić nieco jego formułę. Zadaniem konkursu było zbudowanie czegoś z klocków Lego. No właśnie „czegoś” – tu liczyła się pomysłowość, kreatywność. Zresztą zobaczcie sami.

 

UWAGA UWAGA!

Bardzo dziękujemy za wszystkie oddane głosy - było ich aż 2841. Zwycięzca może byc tylko jeden. Zdaniem głosujących na nagrodę zasługuje praca wykonana przez uczennicę klasy VIIIb - Małgorzatę Wymysło. Dyplom i nagroda zostaną wręczone po powrocie do szkoły. Gratulujemy i zapraszamy za rok!

Gmina Pilchowice Ministerstwo Edukacji Narodowej Kuratorium Oświaty w Katowicach