Spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem

2023-11-06

Współpraca naszego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Gminną Biblioteką Publiczną w Pilchowicach rozgrywa się na wielu płaszczyznach. Chętnie odpowiadamy na propozycję pań bibliotekarek biorąc udział w różnych przedsięwzięciach. Tym razem, dzięki zaangażowaniu Biblioteki uczniowie klas I-III, w dn. 6.11.2023r., mogli wziąć udział w zabawnym spotkaniu autorskim z p. Wiesławem Drabikiem, autorem dowcipnych, rymowanych książek dla najmłodszych.
Autor prowadzi swoje spotkania w bardzo żywiołowy sposób. Nie tylko opowiada uczestnikom o tym jak zaczął tworzyć, jak powstają książki ale również angażuje dzieci do wspólnej zabawy. Uczniowie wzięli udział we wspólnym rymowaniu, odgadywali zagadki zadawane przez autora w różnych formach (słowne, wyszukiwanie błędów, związane z treścią opowiadań itp.). Za aktywność zbierali naklejki a na zakończenie osoba z największą ich ilością otrzymała w nagrodę książeczkę z autografem. Dodatkowo Ola K. z kl. IIIa za rozwiązanie i przeczytanie dość obszernego rebusu również otrzymała nagrodę. Było bardzo wesoło i energetycznie. Na zakończenie chętni uczniowie mogli zakupić książki i otrzymać autograf.
Dziękujemy Pani Dyrektor GBP w Pilchowicach, Beacie Gillner oraz pani Sabinie Pasiut z wilczańskiej biblioteki za zorganizowanie spotkania i umożliwienie w nim udziału naszym najmłodszym uczniom. Takie spotkania są jednym z małych kroczków na drodze do rozwijania czytelniczych zainteresowań wśród dzieci.


/I. Pietrucha/

Gmina Pilchowice Ministerstwo Edukacji Narodowej Kuratorium Oświaty w Katowicach