Szkolna wycieczka do Szwajcarii i Liechtensteinu już za nami.

2026-06-22

W dniach 16-19.06 wycieczki uczniowie klas 4–8 mieli okazję poznać najpiękniejsze zakątki Szwajcarii oraz odwiedzić Księstwo Liechtensteinu. Zwiedziliśmy zabytkowy Zurych, odwiedziliśmy słynną wytwórnię czekolady Lindt, gdzie poznaliśmy historię produkcji czekolady i mogliśmy spróbować jej wyrobów. Niezapomnianym przeżyciem był również rejs statkiem po Jeziorze Zuryskim. Kolejnymi punktami programu były malownicza Lucerna oraz stolica Szwajcarii – Berno, gdzie odwiedziliśmy BärenPark i spacerowaliśmy po zabytkowej starówce. Podczas wyjazdu spacerowaliśmy także po stolicy Liechtensteinu – Vaduz, podziwiając najważniejsze zabytki miasta i zamek książęcy. Na zakończenie wycieczki zwiedziliśmy urokliwą Szafuzę oraz zatrzymaliśmy się przy Rheinfall – największym wodospadzie Europy, którego potęga i piękno zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie.
Wyjazd był doskonałą okazją do poznania kultury, historii i przyrody Szwajcarii oraz Liechtensteinu, a także do integracji uczestników i zdobycia wielu niezapomnianych wspomnień.

/M.Żyła/

Gmina Pilchowice Ministerstwo Edukacji Narodowej Kuratorium Oświaty w Katowicach