Koniec roku szkolnego i czas na zasłużone wakacje!

2026-06-28

26 czerwca przyniósł upragniony moment, na który czekali wszyscy uczniowie. W odświętnie udekorowanej sali gimnastycznej odbyło się uroczyste podsumowanie minionych miesięcy nauki. W tym wyjątkowym dniu zgromadzili się nie tylko uczniowie, dyrekcja i grono pedagogiczne, ale również reprezentanci rodziców oraz zaproszeni goście.  Naszą uroczystość swoją obecnością zaszczycili: pan Adam Owczorz – sołtys Wilczy, oraz pani Katarzyna Olejnik – przewodnicząca Rady Rodziców. Świętowanie rozpoczęliśmy już o godzinie 8:00 spotkaniem dla klas I–III, podczas którego najmłodsi odebrali swoje świadectwa i nagrody. O 9:30 salę zapełnili uczniowie starszych klas.Po wspólnym odśpiewaniu hymnu państwowego nadszedł czas na podziękowania i wyróżnienia. Wręczono świadectwa z czerwonym paskiem dla uczniów klas IV–VII, a także pożegnano tegorocznych ósmoklasistów. Nagrodzono również stuprocentową frekwencję, osiągnięcia sportowe oraz zaangażowanie w wolontariat, Samorząd Uczniowski oraz szkolny zespół muzyczny. Ciepłe słowa i podziękowania popłynęły także w stronę zaangażowanych rodziców. Do zgromadzonych z gratulacjami i życzeniami zwrócili się dyrektor szkoły pan Artur Mielczarek, pan sołtys oraz przewodnicząca Rady Rodziców. Wszystkim absolwentom życzymy powodzenia na nowej drodze edukacyjnej, a całej społeczności szkolnej – bezpiecznych, słonecznych i pełnych przygód wakacji!

Gmina Pilchowice Ministerstwo Edukacji Narodowej Kuratorium Oświaty w Katowicach